– AĞRISIZ Saç Ekimi (AĞRISIZ LOKAL ANESTEZİ) –

Saç nakli yaptırmayı düşünen kişiler öncesinde muhakkak araştırma işlemleri yaparlar. Fakat konu ile ilgili birçok bilgi toplayıp görsel resimler ve videolar izleyip görsel olarak da birçok şey anlasalar da tam olarak operasyonun hissi konusunda  tatmin olmaz ve işlemde ağrı düzeyi nedir? Çok fazla acıyor mu? Gibi soruları cevapsız kalır.

Bu yazımızda Haarex clinic’te saç nakli yaptırmak isteyenlerin bu sorularını cevaplayıp bütün soru işaretlerini kaldıracağız. Fakat Ağrısız saç ekimi, İğnesiz saç ekimi konusunu anlamak için ilk önce saç naklinde anestezi uygulaması hangi aşamada olduğunu ve ağrının nerede karşımıza çıktığını bilmemiz gerekir

 

FUE yönteminde mikro cerrahi bir işlem olsa da temel olarak 2 alana Müdahale  edilir.

  • İlk olarak saç köklerinin topladığı verici bölgede (donör alan) mikro motor cihazı ile saç köklerini deriden ayırma işlemi yapılır.
  • 2. Olarak da saç köklerinin ekileceği saçsız alandaki deri altına mikro kesiler (kanallar ) açılması işlemidir.

Bu iki işlem önce kesinlikle anestezi uygulama İhtiyacı vardır.

 

Comfort-In Sistemi Ağrısız Anestezi

 

Bu iki temel aşama öncesi anestezi kullanımı mecburiyeti bulunmaktadır. Comfort -In sistemi öncesi Deri altına ilkel yöntem iğne ile enjekte edilen anestezi maddesi bölgede uyuşma sağlar ve mikro müdahaleyi uygulama imkanı Verirdi. Haarex clinic   tamda bu arada devreye en yeni ve teknolojik anestezi cihazı olan Comfort-In i koydu.

Bu cihaz hasta ağrı hissetmeden yüksek basınç yöntemi ile iğne kullanmadan anestezi ilacını deri altına (epidermis) sprey sistemi ile enjekte eder.

Kullanılan Comfort-In enjektörünün gövdesinde basınç üreten yay vardır. Alt ucunda ise anestezi ilacını bulunduğu kartuş bulunur. Kartuş ucundaki pistonun uç açıklığı 0.15 mm dir. Tepesindeki tetiğe basılınca yay basınç üretir ve kartuş içindeki maddeyi deri altına kesi ve yaralanma olmadan enjekte eder. Hasta sadece hafif bir baskı hisseder ve bölge uyuşur. Doğrudan cihazla uygulandığında doz ayarlaması yapılabilir. Hızlı uygulama ile erken müdahaleye izin verir. Enfeksiyon riskleri ortadan kalkar. Bu uygulama kafanın her bölgesine rahatlıkla uygulanabilir. Sertifikalı ve patentlidir.

 

Haarex Clinic Ağrısız Anestezi Avantajları

 

🔴 İğnesizdir, yaralanma ve enfeksiyon riski yoktur.

🔴 Sertifikalı ve patentlidir.

🔴 Ağrısızdır ve konforludur.

🔴 Basit hızlı enjektör kullanımı sağlar.

🔴 Kafanın her bölgesinde ayarlanabilir.

🔴 Kişiye uygun doz tespiti kolaydır.

🔴 Anestezi maddesi daha hızlı yayılır ve daha fazla etki süresi vardır.

 

 

Haarex Clinic’te saç nakli yaptırmayı düşünüyor ve ağrısız anestezi almayı düşünüyorsanız Lütfen Bizimle iletişime geçin. Bütün sorularınıza cevap veriyoruz.