– SAÇ EKİMİ ÖNCESİ SÜREÇ –

Operasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Sağlık Problemleri 

 

Saç ekimi operasyonu öncesi mevcut sağlık sorunlarınız ve kullanmakta olduğunuz ilaçlarla ilgili bizleri bilgilendiriniz. Herhangi bir sağlık problemi yaşıyorsanız lütfen operasyon öncesinde bu sorununuz ile alakalı sizi takip eden doktorunuza danışarak ve operasyon ile ilgili onayını alınız.

İlaçlar

Doktorunuzdan onay aldıktan sonra operasyondan 3 gün önce Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlarınızı almaya ara veriniz.

 

Operasyondan Bir Gün Önce

 

Alkol tüketmemeye özen gösteriniz: Operasyon sırasında kullanılan ilaçlar (lokal anestezikler) ile etkileşebileceği için en az bir gün önce alkol ya da uyuşturucu madde alımından sakınmalısınız. Sigara içmemeye özen gösteriniz: Sigara içmek, kafa derinizdeki kan akışını azaltmaktadır, damarlarınızın daralmasına ve ekilen saçın büyümesinin engellenmesine sebep olabilir. Bu sebepten ötürü operasyondan 1 gün öncesinden operasyondan sonraki 1 haftaya kadar sigara içmemeye özen gösteriniz.

 

Operasyon Günü

 

Operasyonda Ne Giyinmelisiniz?

 

Operasyona düğmeli bir gömlek ya da geniş yakalı bir bluz ile gelmenizi öneriyoruz. Operasyondan sonra ekim yapılan bölgeye temastan kaçınılmalıdır. Operasyon süresi yaklaşık 8 saattir ve bu süre ekim yapılacak greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Rahat edeceğiniz bir kıyafet tercih etmenizi öneriyoruz.

 

Operasyon Öncesi Hazırlık

 

Operasyona gelmeden önce duş almaya ve kişisel hijyeninize, tok karnına gelmeye, uykunuzu almış ve dinlenmiş olarak gelmeye, lütfen özen gösteriniz.

 

Saç Ekimi Operasyonu Sırasında

 

Operasyona refakatçi kabul edilmemektedir. Refakatçiler bekleme salonumuzda misafir edilmektedir. Operasyon sırasında sakız çiğnememeye, çok konuşmamaya, telefonunuzu kullanmamaya lütfen özen gösteriniz.