Bugün sizin için saç ekimi kaş ekimi sakal ekimi yapabiliriz

Fotoğraflarınızı; ön, yan ve ense bölgesinden gönderin size özel tedavi ve maliyet planı oluşturalım.

Sizi arayalım?

Bugün hizmetlerimiz hakkında bilgi alın hemen başvurun

  Particle element

  Haarex Clinic Hoşgeldiniz

  Haarex clinic olarak bizi diğerlerinden ayıran özelliğimiz “Saç ekimi tasarımını doğru yapmak” genelleme ile değil kişiye özel yapılmasını savunmamızdır. Saç ekimini bir sanat anlayışı gibi görerek gerçekleştiriyoruz. Biz Saç ekimini tasarım ve sanatla buluşturup ortaya sanat eseri çıkarmak için mutluluk ve özgüven ekiyoruz. Haarex clinic alanında uzman kadrosu ve 10 yılı aşkın deneyimi ile hasta ve konuklarının memnuniyetini esas alıp tek tek kişiler ile görüşür onların isteklerini göz önünde bulundurur. Hastalarımızın her birinin saç sorunlarına karşı kişiye özel çözümler üretir. Bütün hastalarımızda tam bir güven duygusu ile profesyonel alamda isteklerine cevap vererek hizmet verir.

  +0

  Yıl

  +0

  Ülke

  %0

  Başarı Yüzdesi

  +0

  Operasyon
  Particle element

  Saç dökülmesi yaşayan birçok kişi her yıl Fransa, Almanya, Avusturya, İngiltere, İspanya , ABD ve Ortadoğu’dan saç ekimi ameliyatı için Türkiyeye seyahat etmektedir. . Türkiye saç ekimi öncüleri , kellikten muzdarip insanlara özgüven vermek için ellerinden geleni yapıyorlar.

  Particle element
  Haarex Clinic

  Saç Ekiminde Neden Türkiye Tercih Ediliyor?

  Türkiye’de sağlık turizmi günden günde gelişerek dünya standartlarını üst sıralara çıkarıyor. Türkiyenin coğrafi konumu dolayısıyla Avrupa ülkelerinden, Körfez ülkelerinden ve Kuzey Afrikadan birçok hasta ülkemize saç ekimi için ziyarete geliyor. Fakat bu ilginin tek sebebi Türkiyenin coğrafi konumu değildir. Tedavi olmak için her yıl Türkiyeye gelen 500.000 hasta ülkemizden memnun ve mutlu ayrılmaktadır. Türkiye’nin sağlık turizminden yaklaşık olarak yıllık kazancı 1 milyar doların üzerine ulaşmıştır. Gelişen teknolojinin doğru kullanılması, her saç tipine uygun saç ekimi yöntemlerinin etkili seçimi ve rekabet edilebilir fiyat politikası sayesinde Türkiye, sağlık turizminin en önemli ülkelerinden biri haline gelmiştir.

  Türkiyedeki saç ekimi dünya standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. Fakat fiyat politikasında ise diğer ülkelerden çok daha cazip konumdadır. İngilterede saç ekiminin ortalama fiyatı 9,500 GBPdir. Türkiyede ise bu fiyat ortalama olarak 1700-2000 GBP arasında değişir. Tedavi maliyetlerinin ulaşabilir olması, Türkiyenin kaliteli bir hasta servisi vermesi saç ekimi düşünen kişileri ülkemize gelmesine yardımcı olur. Türkiye, ABDden sonra Joint Commission International (JCI) tarafından onaylanmış en fazla sağlık kuruluşuna sahip ülkedir. Türkiye’de sağlık sektörünün uluslararası standartlarda bir teknik donanıma sahip olması hem yerli hem de yabancı hastaların ilgisini çekmektedir

  Saç ekimi için yurt dışına seyahat etmek zor bir karardır. Bu karar sürecinde, hastalar genellikle öncesi ve sonrası fotoğrafları görmek, doktor ile fikir alışverişinde bulunmak isterler. Türkiyedeki sağlık danışmanları bu süreci oldukça kolaylaştırır. Hastanın bütün sorularını cevaplayan ve ilk günden son güne kadar yakından takip eden sağlık danışmanları, hastaların konforu için detaylı bir araştırma yaparak, onlara en uygun doktoru bulur.

  Türkiyedeki saç ekimine olan ilgi dolayısıyla saç ekim merkezleri oldukça popüler bir hale gelmiştir. İngiltere ve ya ABD gibi ülkelerde saç ekimi yaptırmak için ortalama 2-3 ay randevu beklemeniz gerekiyor. Türkiyede hemen hemen her ilde açılan saç ekim merkezleri sayesinde yığılma engellenir, oldukça kısa bir süre içinde randevu alabilirsiniz

  Saç ekimi teknolojisinde Türkiye oldukça modern yöntemleri kullanmaktadır.
  Bu modern teknikler sayesinde artık iyileşme süreci de oldukça kısalmıştır. Saç ekim operasyonundan iki gün sonra iş hayatınıza dönebilirsiniz. Türkiyede uzun bir bekleme sürecine girmenize gerek kalmaz

  Türkiye'de saç ekimi fiyatı

  Fiyat karşılaştırma tablosu
  Avrupa
  Türkiye
  2000

  Greft sayısı

  6000
  2500

  Greft sayısı

  6500
  3000

  Greft sayısı

  7000
  3500

  Greft sayısı

  7500
  4000

  Greft sayısı

  7750
  4500

  Greft sayısı

  8000
  Particle element
  Haarex Clinic

  Saç ekim hizmetleri

  Haarex clinic olarak hayalinizdeki saçları sizlere tekrar kazandırıyoruz

  FUE Saç Ekimi

  İstanbul ve Antalya / Türkiye’deki Haarex Clinic fue yöntemini son teknoloji ve yüksek standartlara çıkartmış ve uygun maliyetlerle bir araya getirmiştir. Saç kaybına uğrayan bütün insanlar haarex clinic ayrıcalığı ile eski doğal saçlarına kavuşabilir.

  FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

  Günümüzde uygulanan son teknoloji Saç ekimin de kullanılan en nazik yöntemdir.Eski yöntemler ile karşılaştırılırsa daha çok konforlu ve en popüler bir yöntemdir. Kişinin dökülen saçlarının yine kendi saçları ile boş olan saçsız bölgeye nakletmenin en başarılı yoludur. FUE Foliküler Ünite Ekstrasyonu olarak adlandırılır ve mikro cerrahi operasyon sınıflarındandır. FUE Yöntemi (androgenetik alopesi) erkek tipi saç dökümlerinin sonucunda oluşan saç kayıpları yaşayan kişiler için kalıcı, estetik ve doğal görünüm sağlayan kesin ve en iyi çözümdür. Kazalar ve yanık izlerine bağlı oluşan yara izleri olan kişiler ve diğer saç hastalıkları sebepleriyle saç kayıpları yaşayan kişilere de uygulanır.

  Fue yöntemi saç köklerini özel olarak tasarlanan mikromotor cihazı ile silindirik içi boş 0.5 mm yada 0.8 mm (kişinin saç kalınlığına bağlı olarak değişen) özel punch ile donör(verici) bölgeden tek tek çıkarma işlemidir. Saç ekiminde kullanılan Fue yönteminin eski yöntemlere göre farkı hızlı iyileşme süreci ve kalıcı izler bırakmamasıdır.
  Sürekli teknolojik gelişiminde olan fue yöntemi kullanılan modern cihazlarla ve tekniklere
  bağlı şekilde saç ekimi operasyonun kalitesini ve başarısını olumlu yönde etkilemektedir. FUE yöntemi bu gelişmelere bağlı çeşitlenmiştir bunlar;

  Mikromotor (klasik fue)
  DHİ Fue (Choi implanter ile saç ekimi)
  Safir Fue(Safir uçla (Comfort-In — İğnesiz anestezi)
  Traşsız fue (Traşsız saç ekimi)
  Fue Saç Ekimine Sizi Hazırlıyoruz

  Fue saç ekimi belirtildiği saç kaybı yaşayan kişilere büyük avantajlar sağlar. Saç nakli gibi bir uygulma ile ilgilenip tedavi olmak istiyorsanız,bizimle iletişime geçtikten sonra saç ekimine uygun olup olmadığınızın analizini yapılıp sizin için en uygun fue yötemi ve çeşitlerine karar veriyor ve sizin için en uygun maliyet planı hazırlıyor eksiksiz bir raporla size sunuyoruz. Raporunuz değerlendirip sizinde koşullarınız uygun ise derhal maliyet planını hazırlayacağız. Bu plan tüm saç ekimi masraflarını içermektedir. havaalanı karşılaması ,V.P.i Transferler,anadilde tercüman,5 yıldızlı otel konaklamaları, İstanbul yada Antalya kliniklerimizdeki gerekli ek muayeneleri ve tüm tedavileri içerir.

  Dolayısıyla Türkiye ye yaptığınız sağlık turunda hiçbir iş ters gitmez.Baştan sona bütün organizasyonu planlıyoruz. Bu sayede soru işaretleri olmadan saç ekimi tedavinizi huzur içinde hazırlıyorsunuz. Kesinlikle gizli fue nakil maliyeti oluşmamaktadır. Diğer tüm sorularınız hakkında ve daha fazla ayrıntı için bizimle endişelenmeden irtibata geçebilirsiniz. İstanbul’daki veya Antalya’daki kliniklerimiz için fue saç ekimi sorularınız var ise lütfen bizimle irtibata geçin,tüm sorularınıza memnuniyetle size özel tavsiyeler veriyoruz.

  1. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
  1. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
  2. Foliküler ünitelerin çıkarılması
  2. Foliküler ünitelerin çıkarılması
  3. Greftlerin hasat edilmesi
  3. Greftlerin hasat edilmesi
  4. Greftlerin implantasyonu
  4. Greftlerin implantasyonu
  Fue Saç Naklinde Başarı Faktörleri Nelerdir?
  Deneyim
  9 yıldır dünyanın saçını ekmekteyiz yüzlerce başarılı saç nakli yapmamız sebebi ile hastalarımızın beklentilerini daha iyi anlayıp, empati yaparak çözüme ulaşıyoruz. Deneyim bize hastalarımıza en uygun tedavi seçeneğini belirliyor ve Fue yöntemi en başarılı ve hatasız olarak uygulama imkanı sağlıyor
  Doğal Görünüm
  Mikro cerrahi bir girişim olan fue saç ekimi; hastanın saç kaybı skalası, Saç kökü kalınlığı, donör(verici bölge) alan yeterliliği analizi ile planlanıp yapılır. Modern fue tekniklerine göre saç çizgisi belirlenip ekilecek kök sayısına göre fue yöntemi belirlenir hata payı olmaksızın en başarılı sonuç ile doğal görünüm elde edilir.
  Sıkça Sorulan Sorular

  DHI Saç Ekimi

  DHI yöntemi bazı uzmanlara göre Fue yönteminden farklı yeni bir teknik olarak belirtilse ise bu teknik Fue saç ekim yönteminin ekimin aşamasında kanal açılmadan, kesi ve şerit izi olmadan Choi Implanter iğnesi ile yapılan Saç ekimi tekniğidir. Bu teknikle dar alanlarda saç
  ekimi uygulanması kolaydır. Bu nedenle Tıraşsız Saç ekimini daha başarılı durama getirmiştir.Bu sebeple DHI tekniğinin FUE tekniğinden farklı olarak görülmesindeki ana etmen Choi iğnesi Implanter kullanılarak ekim uygulamasının yapılmasıdır.

  DHI Teknigi Nasıl Uygulanır?

  Saç köklerinin verici alandan (donör bölge) çıkarma işlemi Fue tekniği olarak yapılır sonrasında toplanan saç kökleri ekim yapılacak alana kanal açılmadan direk hair implant olarak yapılmasıyla 2 aşamadan oluşur.Implanter olarak kullanılan Choi iğnesinin yapısı silindirik çok ince, içi boş ve ucu keskindir. Bu nedenle saç kökleri boş kanal kısmına yerleştirme yapmayı sağlar. Kullanılan iğneden dolayı bu teknik Choi metodu olarak da bilinir.

  İlk olarak toplanan saç kökleri asistanlar tarafından Choi Implanter kaleminin içine dikkatli bir şekilde köklere zarar vermeden tek tek yerleştirilir ardından ekim yapması için uzmana verir.

  Doktor hastanın önceki doğal saç yönlerini hesaplayıp en uygun açı ile (ortalama 40-50 derece ) Choi Implanter kalemin itme gücü özelliği ile ekimi yapar.

  Bu uygulama da kullanılan Chio implanter kaleminin boyutları hastanın saç tipine,kalınlık ölçüsüne göre en uygun numaralardaki kalemler kullanılır.

  DHI (direct hair implant) herkese uygunmudur?

  Choi implanter kalem tekniği ilk olarak kore’deki uzmanlar tarafından keşfedilmiştir. Fakat
  sonrasında yapılan araştırmalarda ilk üretilen Choi kalemler ince telli ve kıvrımlı sac köklerinin implanter ucuna yerleştirilme işleminde zarar gördüğüden ve başarısız ekim sonuçlarından dolayı herkese uygun olmadığı anlaşılmıştır. Son modern geliştirmeler ile

  Choi implanter kalemler sadece kalın ve düz kökler için değil tüm genel saç tiplerine göre tasarlanarak 0.64 ve 1 mm kalınlıklar arasında çeşitlendirilmiştir. Günümüzde ise DHI tekniği teknolojik gelişimler sebebi ile en güvenilir başarı oranı yüksek ve en etkili doğallığı sağlayan teknik hale gelmiştir. Dünyada sadece Haarex clinic ve belirli birkaç merkezde uygulanan en başarılı ,doğal ve estetik açıdan tatmin edici sonuçlar sağlayan DHI tekniği saç ekimi hakkında detay bilgisi almak için bizimle iletişime geçin.

  1. Tasarım aşaması
  1. Tasarım aşaması
  4. Foliküler ünite ekstraksiyonu
  4. Foliküler ünite ekstraksiyonu
  2. Lokal anestezi
  2. Lokal anestezi
  5. Transplantasyon
  5. Transplantasyon
  3. Punch insizyonu
  3. Punch insizyonu
  DHI Teknigi Avantajları?
  Saç kökleri doku besin kaynağı dışında kalış süresi azalır ve köklerin canlı kalması oranı yükselir
  Kanal açma olmadığı için kesi alanı mikro düzeydedir ve kanama riski azdır
  Saç ekimi sonrası iyileşme süreci daha hızlı ve konforludur
  Saç ekimi sonrası hastalar günlük yaşamlarına daha hızlı dönerler
  DHI tekniği ile dar alanlarda kolay yön hesaplaması ile tıraşsız saç ekimleri daha başarılıdır.
  Sıkça Sorulan Sorular

  Safir FUE Saç Ekimi

  Dr. Melih ve Haarex Clinic sağlık ekibi en modern teknolojik gelişimleri takip eder. Bu tekniklerin gelişimi ve hastalarının kusursuz doğallık ve estetiğe sahip olması için düzenli zaman aralıkları ile dünyanın bir çok ülkesinde konferanslara katılır ve eğitimler verir. Başarılı bir saç ekimi her zaman teknoloji takibi, en yeni tekniklere ve en son yöntemlere göre belirlenir. FUE saç ekim Tekniği zaten Comfort-In Tekniği ile ağrısız Saç ekimi duruma ulaşmış ise de Safir Fue Saç ekim tekniği hastalarımız için daha ileri sonuçlar ve daha sık ekim, doğal saç yönü 40 45 derece yön hesaplama imkanı sağlar.

  Safir FUE Teknigi İle Kanal Açma Yöntemi

  Geleneksel FUE tekniğinin bir parçası olan Safir kanal açma yönteminde adın da belli
  olan çok değerli maden safir’den üretilen Safir Anti-bakteriyel ve keskin, pürüzsüz, sert yapıda olduğu için açılan kanallar ekim yapılan alanda daha az travma, en az doku hasarı sağlar ve enfeksiyon riski yoktur Safir bıçaklar ile daha sık kanallar açılmasına
  imkan sağlar yüksek sayıda greft ekimi sonucu beklenenden daha yoğun saçlar ve Doğal görünüm olur. Çelik bıçak slite göre ekim yapılacak doku altı bölgeye daha az sıvı
  enjekte edilir ve ekim sonrası baş bölgesinde ödem (şisme) en aza iner.
  bıçak uçları kullanılır. Geleneksel FUE yönteminde ise çelik uçlu slit bıçaklar kullanılmaktaydı. En yeni yöntem safir kanalda köklerin ekimi yapılacak alanda daha micro kanallar açılması, ekim sonrası minimal kabuklanma sonucu iyileşme sürecini hızlandırmak amacı ile tasarlanmış safir uçlar saç ekimi sonrası hastaları yüksek konfora taşıdı.

  Saç ekimi genel olarak üç aşama ile yapılır 1.olarak donör alandan köklerin toplanması 2.olarak ekim yapılacak bölgeye kanalların açılması 3.olarak yeni köklerin kanallara ekilmesidir.

  Geleneksel Fue yönteminde kullanılan metal bıçak uçları ile açılan kanallar U şeklinde açılır. Fakat modern safir bıçak uçları ile açılan kanallar V şeklindedir. Safir bıçak uçlarının boyutu kök kalınlık tipine göre 0.8 mm ile 1.5 mm aralığındadır. Kesin, pürüzsüz ve sert olan bu safir bıçaklar ile açılan kanallar tam saç kökü boyutundadır birbirine yakın kök ekimi sonucu daha yoğun saç çıkışına, ekim sırasında az kanama riski ile hızlı iyileşmede mükemmel sonuçlar sağlar

  Safir Bıçak Kullanılarak Yapılan Fue Ekiminin Çelik Bıçak (slit) göre Avantajları
  Anti-bakteriyel ve keskin,
  pürüzsüz, sert yapıda olduğu için açılan kanallar
  ekim yapılan alanda daha az travma, en az doku hasarı sağlar ve enfeksiyon riski yoktur
  Çelik bıçak slite
  göre ekim yapılacak doku altı bölgeye daha az sıvı enjekte edilir ve ekim sonrası baş bölgesinde ödem (şisme) en aza iner.
  Safir bıçaklar
  Safir bıçaklar ile açılan kanal şeritleri daha micro olması ile ekim sonrası doku iyileşme süresi daha hızlıdır ve çok az kabuklanma oluşur.
  Safir bıçaklar ile
  daha sık kanallar açılmasına imkan sağlar yüksek sayıda greft ekimi sonucu
  beklenenden daha yoğun saçlar ve Doğal görünüm olur
  Safir bıçak uçları
  hastanın saç kökleri ile aynı boyutta olması ile kökler kanalların
  içine tam yerleşir ve saç çıkış yönleri en iyi açıyla hesaplanarak en doğal görünüm
  sağlanır.

  Tüm dünyada kabul görmüş Yeni Safir Perkutan saç ekimi tekniğini Haarex clinic ileri düzeye taşıyarak uzun yıllara dayanan deneyimi ve araştırma gururu haline cevirerek insanların kalite ve mükemmellik beklentileriyle birleştirmiştir.

  Safir FUE Saç Naklinde Başarı Faktörleri Nelerdir?
  1. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
  1. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
  2. Küçük parçalara bölünmesi
  2. Küçük parçalara bölünmesi
  3. Greftler saçlı deride yapılan küçük kesilere yerleştirilmesi
  3. Greftler saçlı deride yapılan küçük kesilere yerleştirilmesi
  4. 6 ay sonra sonuç
  4. 6 ay sonra sonuç
  Sıkça Sorulan Sorular

  Ağrısız Saç Ekimi

  Saç nakli yaptırmayı düşünen kişiler öncesinde muhakkak araştırma işlemleri
  yaparlar. Fakat konu ile ilgili birçok bilgi toplayıp görsel resimler ve videolar izleyip
  görsel olarak da birçok şey anlasalar da tam olarak operasyonun hissi konusunda
  tatmin olmaz ve işlemde ağrı düzeyi nedir? Çok fazla acıyor mu? Gibi soruları
  cevapsız kalır.Bu yazımızda Haarex clinic’te saç nakli yaptırmak isteyenlerin bu sorularını
  cevaplayıp bütün soru işaretlerini kaldıracağız. Fakat Ağrısız saç ekimi, İğnesiz saç ekimi konusunu anlamak için ilk önce saç naklinde anestezi uygulaması hangi aşamada olduğunu ve ağrının nerede karşımıza çıktığını bilmemiz gerekir.

  FUE yönteminde mikro cerrahi bir işlem olsa da temel olarak 2 alana Müdahale edilir

  İlk olarak
  saç köklerinin topladığı verici bölgede (donör alan) mikro motor cihazı ile saç köklerini deriden ayırma işlemi yapılır
  2. Olarak
  da saç köklerinin ekileceği saçsız alandaki deri altına mikro kesiler (kanallar ) açılması işlemidir

  Bu iki işlem önce kesinlikle anestezi uygulama İhtiyacı vardır

  COMFORT-IN Sistemi Agrısız Anestezi

  Bu iki temel aşama öncesi anestezi kullanımı mecburiyeti bulunmaktadır. Comfort -In sistemi öncesi Deri altına ilkel yöntem iğne ile enjekte edilen anestezi maddesi bölgede uyuşma sağlar ve mikro müdahaleyi uygulama imkanı Verirdi. Haarex clinic tamda bu arada devreye en yeni ve teknolojik anestezi cihazı olan Comfort-In i koydu.

  Bu cihaz hasta ağrı hissetmeden yüksek basınç yöntemi ile iğne kullanmadan anestezi ilacını deri altına (epidermis) sprey sistemi ile enjekte eder.

  Kullanılan Comfort-In enjektörünün gövdesinde basınç üreten yay vardır. Alt ucunda ise anestezi ilacını bulunduğu kartuş bulunur. Kartuş ucundaki pistonun uç açıklığı 0.15 mm dir.

  Normal lokal anestezi

  İğnesiz lokal anestezi

  Tepesindeki tetiğe basılınca yay basınç üretir ve kartuş içindeki maddeyi deri altına kesi ve yaralanma olmadan enjekte eder. Hasta sadece hafif bir baskı hisseder ve
  bölge uyuşur.

  Doğrudan cihazla uygulandığında doz ayarlaması yapılabilir. Hızlı uygulama ile erken müdahaleye izin verir. Enfeksiyon riskleri ortadan kalkar. Bu uygulama kafanın her bölgesine rahatlıkla uygulanabilir. Sertifikalı ve patentlidir.

  HAAREX CLINIC Agrısız Anestezi Avantajları
  İğnesizdir, yaralanma ve enfeksiyon riski yoktur.
  Sertifikalı ve patentlidir
  Ağrısızdır ve konforludur
  Basit hızlı enjektör kullanımı sağlar.
  Kafanın her bölgesinde ayarlanabilir
  Kişiye uygun doz tespiti kolaydır.
  Anestezi maddesi daha hızlı yayılır ve daha fazla etki süresi vardır.
  Sıkça Sorulan Sorular

  Kaş Ekimi

  Kaşlar yüzümüzde çok az bir yer kaplıyor olsalar da insan yüzünün en karakteristik bölümüdür. Bakış ve mimikleri direkt olarak etkilemesi kişisel ifade ve imajın göstergesidir. Çeşitli nedenler den dökülen yada seyrelen kaşlar kişide ifade ve imaj eksikliği sonucu psikolojik sorunlara ve özgüven problemlerine neden olabilmektedir. Tamda bu arada tekrar sağlıklı ve doğal, sık eski kaş görünümü için en etkili ve Kesin sonuç veren Kaş ekimi devreye giriyor. Kaş ekimi genelde aynı bölgeden uzun süre kaş alımı yada kalıcı makyaj sebebiyle en çok bayanlar tarafından tercih edildiği bilinse de yaralanmalar, çeşitli hastalıklar sonucu seyrekleşen yada tamamen dökülen kaşlar erkeklerde de başarılı sonuçlar vermektedir.

  Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

  Saç ve sakal bıyık ekiminde olduğu gibi fue yöntemi kullanılarak başın ense bölgesindeki tekli kökler 0.5- 0.6 mm Uçlar ile mikro motor kullanılarak alınır. Daha önceden kişinin isteği doğrultusunda kaşın şekli çizilerek belirtilir. Ekim alanı iğnesiz lokal anestezi ile uyuşturulur ve herhangi bir ağrı olmaz. Alınan kökler kaşların doğal çıkış açısı 20-25 derece açı ile kesinlikle kanal açılmadan saç kökü kalınlığında iğneler ile ekilir. Bu sebeple ekilen alanda sonrasında iz ve yara görümü olmaz. Kökler tamamen tekli olarak ekilmelidir.

  Uygulamanın kalitesini belirleyen en önemli 3 faktör kanal açılmadan, ekim açısının 20 -25 derecede olması ve sadece tekli köklerin ekilmesidir. Daha geniş acılar ve kanal açılıp çoklu kökle yapılan ekimler köklerin dik çıkması ve çoklu köklerin doğallığı bozmasından dolayı rahatsızlık vermektedir. Kaş ekiminde 300 ile 500 kök yeterli olmaktadır. 3 saatli zaman zarfında ekim süresinde uygulanır ekilen kökler 3 ile 6 ay arasında tamamen uzar ve eski sık dolgun görünümüne ulaşır.

  1. Öncesi
  1. Öncesi
  2. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
  2. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
  3. Greftlerin implantasyonu
  3. Greftlerin implantasyonu
  4. Sonuç
  4. Sonuç
  Sıkça Sorulan Sorular

  Sakal Bıyık Ekimi

  Sakal ve bıyıklar erkek imajının bir parçası olup doğal duruş ve özelliklerini öne çıkaran en
  büyük unsurdur. Erkeklerin tek makyajı kabul edilen sakal ve bıyıkları cilt hastalıkları,genetik sebepler ile çıkmaması , seyrek çıkması yada dökülmesi ve travma(yaralanma) sonucu kaybedilmesi günümüzde birçok erkek için problem haline gelmiştir. Bu durum kişilerde öz güven eksikliği ve kendini yeterince ifade edememe sorunlarına yol açarak psikolojik olarak hayat kalitesini düşürmektedir. Bu durumlarda devreye giren sakal ve bıyık ekimi
  işlemleri Haarex clinic’in geliştirdiği çok yeni bir yöntemle yüz bölgesinde kanal açılmadan 0.5 – 0.6 mm iğne ile 20 -25 derece açı uygulayarak en doğal ve en az hasarla kanal kesi izi olmadan erkeklerde kalıcı ve tatmin edici sonuçları almayı mümkün hale getittiriyor.

  Sakal Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

  Öncelikle sakal ve bıyık ekimlerimizde klasik yöntemlerdeki gibi yüz bölgesinde kesi, kanal açma olmaz. Doku iyileşme süresi çok hızlıdır. Ve buna bağlı ekim yapılan alanda kesinlikle kalıcı iz ve hasar kalmaz. Fue yöntemi ile mikro motor ile Donör alan olarak başın ense bölgesindeki tekli kıl kökleri kullanılır

  Burada estetik ve doğallığı belirleyen kesinlikle tekli kıl köklerinin kullanılması, kanal açmadan ve 0.5-06mm iğne çapları ile 20 -25 derece açılar ile ekim yapılması gereklidir. 20
  yaşını geçmiş herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkese uygulanabilir.

  Aşama 1: Lokal Ignesiz Anestezi Ve Kıl Köklerinin Toplanması
  İlk olarak ekim yapılacak alanın şekli belirlenir. Ekim için gerekli greft(kıl kökü) hesaplanarak başın ense kısmı iğnesiz anestezi ile uyuşturulur. Fue yöntemi kullanılarak mikro motor cihazı yardımı ile başın ense kısmında tek tek toplanır dizilir ve özel solüsyonda ekim aşamasına kadar bekletilir. Bu işlem hesaplanan kök greft ihtiyacına göre ortalama 2 saat sürer
  Aşama 2: Lokal Ignesiz Anestezi Ve Köklerin Ekilmesi
  Bıyık yada sakal ekiminin uygulanacak bölge iğnesiz anestezi ile comfort-İn
  cihazı ile uyuşturulur . Sonrasında dizili kökler sakalın veya bıyıkların doğal çıkış yönleri ile
  20-25 derece açılarla özel 0.5-.06 mm kök kalınlığın da olan iğnelerle kanal açılmadan aynı
  anda ekim işlemi yapılır bu son aşamada ekilen kök miktarına göre 3
  saat sürmektedir. Sakal ekimlerinde 1500-2500 greft(kıl kökü) Bıyık ekimlerinde ise 400-800
  Greft (kıl kökü) kullanılır.
  1. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
  1. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
  2. Safir kesikler
  2. Safir kesikler
  3. Greftlerin implantasyonu
  3. Greftlerin implantasyonu
  4. Sonuç
  4. Sonuç
  Sakal Ekimi Sonrası

  Sakal veya bıyık ekimi sonrası ilk 48 saat su ile yıkanmamalı ve temas ettirilmemelidir.24 saat yüz mimik hareketleri yoğun kullanılmamalıdır. 3 günlük sürede ekim alanındaki kırmızı noktalar ,sertlik, Deri deki gerginlik normaldir. Bu belirtiler 1 hafta sonra hiçbir müdahale
  yapılmadan kendiliğinden geçer.

  Ekimden sonra uzamaya başlayan kıllar 15 gün sonra isteğe göre makasla kısaltılabilir. 3 ay elektirikli traş makinaları kullanılmamalıdır

  Norwood skalası

  Bizim hakkımızda
  Particle element

  Norwood

  1.Evre

  Saçların ilk dökülme evresi olarak kabul edilir. Saç çizgisinde fazla gerileme olmadığı için çok değişiklik olmaz. Fakat çizgi bu sınırlar içinde kalıp seyrelme konusu ise ekim yapılar. Genç kişilerde ileride seyrelme riski için genelde ilaç tedavisi uygulanır. Orta yaş kişiler içinde sıklaştırma amaçlı 1000 ile 2000 bin greft (saç kökü) ekim yapılabilir.

  Norwood

  2.Evre

  Ön şakak kısımlarının iki yandan eşit şekilde 1 ile 3 santim arası dökülerek saç çizgisinin
  gerilemesidir. Saç kaybının 2. Evresi olarak kabul edilir. Aktif saç dökülmesinin tedavisi uygulanır ve 2000 ile 2500 greft (saç kökü) aralığında ekim yapılır.

  Norwood

  3.Evre

  Kellik olarak kabul edilen 3. Evre dökülmedir. Ön saç çizgisi derin olarak orta kısma kadar
  tamamen gerilemiştir. Başın her kısmında saç yoğunluğunda azalmalar mevcuttur. 2500 ile 3500 greft(saç kökü) aralığında ekim yapılır.

  Norwood

  4.Evre

  Ön çizgisi orta üst bölgeye kadar dökülür orta kısımda seyrelme vardır. Arka tepe(vertex)
  bölgesinde gözle belli olan açıklık oluşur ileri derece kellik başlangıcı everesi kabul edilir.3500 ile 4000 greft arası ekim yapılır

  Norwood

  5.Evre

  Ön saç çizgisi tamamen kaybolmuş ve arka bölge ile arasında şerit halinde ince saç yoğunluğu kalmıştır. Arka tepe (vertex) kısımda dökülen alan büyüktür. Verici(ense) alanın yoğunluğuna bağlı olarak 4000 ile 5000 greft arası ekim yapılır.

  Norwood

  6.Evre

  Ön bölge ile arka tepe (vertex) bölgesi tamamen birleşmiştir. Orta ve tepe kısımda serpilmiş
  gibi cansız yok denecek kadar saçlı alan kalmıştır. Verici(ense) alanın yoğunluğuna bağlı olarak 4000 ile 6000 greft arası ekim yapılır

  Norwood

  7.Evre

  Saç dökülmesinin en ileri son seviyesidir ön ve arka(vertex) bölgeleri tamamen kaybolmuştur.
  Kulakların üstünde ve ense bölgesinde az miktarda saç bunur. Verici(ense) alanın yoğunluğuna bağlı olarak 2000 ile 3500 greft arası ekim yapılır.

  Haarex Clinic

  Hastalarımızdan gelen yorumlar

  5 üzerinden 5 puan

  5 Yıldızlı Hizmet

  Kalite ve hasta memnuniyeti esaslı, bir hizmet anlayışını benimsemişizdir.

  Bir hizmet randevusu oluşturun

  Operasyon merkezlerimiz

  Haarex clinic olarak hayalinizdeki saçları sizlere tekrar kazandırıyoruz

  Bizimle iletişime geçin

  Antalya clinic

  Antalya operasyon merkezimiz

  İstanbul clinic

  İstanbul operasyon merkezimiz

  Neden biz?

  Farklı, yenilikçi, modern ve en üst seviyede hizmet için yanınızdayız!

  Hijyen Ve Strelizasyon
  Hijyen Ve Strelizasyon
  Saç ekimi uygulamalarında sterilizasyon oldukça önemlidir. Kafa derisinin enfeksiyon kapması
  sonucunda birçok olumsuzluk medyana gelmektedir. Haarex Clinic sterilizasyon kurallarına
  uygun şekilde ve hastane ortamında hizmet veren güvenilir bir kurumdur.
  9 Dilde Hizmet
  9 Dilde Hizmet
  Haarex Clinic ekibinde toplam 9 ayrı dilde hizmet veren alanında uzman 7 tercüman bulunmaktadır. Türkiye’ye geldiğinizde, yapılacak olan tüm işlem süreçleri boyunca rehber tercümanlarımız siz değerli misafirlerimize eşlik etmektedir
  Sınırlı Sayıda Operasyon
  Sınırlı Sayıda Operasyon
  Haarex Clinic ekibi günde ortalama 2 3 operasyon kabul etmektedir. Yapılan işlemlerden daha iyi ve daha kaliteli sonuçlar elde etmek bunun en büyük nedenlerindendir. Bütün
  operasyonlar Haarex Clinic titizlikle seçilmiş 15 kişiden oluşan uzman ekibi tarafından yapılmaktadır.
  %98’e Varan başarı
  %98’e Varan başarı
  Haarex Clinic ekibinde toplam 9 ayrı dilde hizmet veren alanında uzman 7 tercüman bulunmaktadır. Türkiye’ye geldiğinizde, yapılacak olan tüm işlem süreçleri boyunca rehber
  tercümanlarımız siz değerli misafirlerimize eşlik etmektedir.
  Particle element
  Haarex Clinic

  Süreçler hakkında bilgi alın

  Haarex clinic olarak hayalinizdeki saçları sizlere tekrar kazandırıyoruz
  1.Temas
  1.Temas
  Size mümkün olan en iyi tavsiyeyi ve kişisel bir maliyet planını sağlamak için mevcut saç yapınızın resimlerine ihtiyacımız var. Bu resimler uzmanlarımız tarafından analiz edilmektedir. Sonuç olarak, bizden ayrıntılı, bireysel ve bağlayıcı olmayan bir maliyet planıalacaksınız. Fotoğraflarınızı postayla, whatsapp veya formu kullanarak almaktan mutluluk duyuyoruz.
  3.Varış Ve Otel
  3.Varış Ve Otel
  Uçuş onayını aldığımızda, transfer şoförünü, 4 ve 5 oteldeki konaklamanızı ve operasyonunuzu organize edeceğiz. Uçuş onayı ile uçuş saatinde değişiklik olması durumunda transfer sürücüsünü en iyi şekilde organize edebiliriz. Varışta, kişisel şoförünüz check-in için sizi otele getirecektir.
  5.Mezuniyet
  5.Mezuniyet
  Ertesi gün bir takip muayenesi yapılacaktır. Uzmanlarımız sizin pansuman işlemini tamamlayıp sonrası için ihtiyacınız olan tüm bilgileri verecektir. Ek olarak, tedavi edilen bölgelerin bakımıyla ilgili ipuçları ve son işlem için özel bakım ürünleri alacaksınız . Daha sonra transfer şoförümüz tarafından eviniz için uçacağınıza hava limanına yönlendirileceksiniz.
  2.Randevu Seçimi
  2.Randevu Seçimi
  Tahmini kabul ediyorsanız, istediğiniz süreyi bize bildirin. Buna dayanarak, size uygun tarihleri zorunlu olarak gönderebiliriz . Ayrıca kısa süreli randevular da mümkündür. Yukarıdaki tarihlerden biri için bize ilgili uçuş onayını gönderir göndermez, hazırlıkları tamamlayacağız ve sipariş belgelerini size göndereceğiz. Sizi yolculuğa hazırlayacağız.
  4.Konaklama
  4.Konaklama
  Hastaneye Vardığınız gün bir kan testi yapılacaktır. HIV, sifiliz veya hepatit gibi hastalıklar üzerinde ameliyat olmadığımız için bu sizin güvenliğiniz içindir. Sonrasında uzman ile ön inceleme yapılır. Bunun yerine, saç çizginizin isteklerine ve uzmanlık yıllarının tecrübesine
  göre belirlenir. Ek olarak, ön inceleme saçın genel bir analizinin yanı sıra sağlık durumunu ve yoğunluğunu da hesaplanır. Tüm ön muayene tamamlandıktan sonra bir danışma toplantısı yapılır. Bu röportajda, uzman saç naklinin tüm ayrıntılarını sizinle görüşecek, prosedürü size açıklayacak ve tahminine göre prosedürün ne kadar süreceğini size
  söyleyecektir. Ameliyat genellikle 3 ila 8 saat veya daha fazla saat sürer ve bu sırada kendinizi müzik veya televizyonla rahatsız edebilirsiniz. Sıcak yemekler arasında seçim
  yapabileceğiniz tedavi arasında bir mola vardır, 9 ayrı dilde bir tercüman her zaman mevcuttur, böylece hiçbir dil sorunu çıkmaz. Aynı gün asıl tedavi uygulanır. İşlem lokal anestezidir.
  Sıkça Sorulan Sorular

  Operasyon öncesi dikkat edilmesi gerekenler

  Operasyon öncesi dikkat etmeniz gerekenler

  Sağlık Problemleri
  Sağlık Problemleri
  Saç ekimi operasyonu öncesi mevcut sağlık sorunlarınız ve kullanmakta olduğunuz ilaçlarla ilgili bizleri bilgilendiriniz. Herhangi bir sağlık problemi yaşıyorsanız lütfen operasyon öncesinde bu sorununuz ile alakalı sizi takip eden doktorunuza danışarak ve operasyon ile ilgili onayını alınız.
  Operasyondan Bir Gün Önce
  Operasyondan Bir Gün Önce
  Alkol tüketmemeye özen gösteriniz: Operasyon sırasında kullanılan ilaçlar (lokal anestezikler) ile etkileşebileceği için en az bir gün önce alkol ya da uyuşturucu madde alımından sakınmalısınız. Sigara içmemeye özen gösteriniz: Sigara içmek, kafa derinizdeki kan akışını azaltmaktadır, damarlarınızın daralmasına ve ekilen saçın büyümesinin engellenmesine sebep olabilir. Bu sebepten ötürü operasyondan 1 gün öncesinden operasyondan sonraki 1 haftaya kadar sigara içmemeye özen gösteriniz.
  İlaçlar
  İlaçlar
  Doktorunuzdan onay aldıktan sonra operasyondan 3 gün önce Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlarınızı almaya ara veriniz.

  Operasyon günü

  Operasyon öncesi dikkat etmeniz gerekenler

  Operasyonda ne giymelisiniz
  Operasyonda ne giymelisiniz
  Operasyona düğmeli bir gömlek ya da geniş yakalı bir bluz ile gelmenizi öneriyoruz. Operasyondan sonra ekim yapılan bölgeye temastan kaçınılmalıdır. Operasyon süresi yaklaşık 8 saattir ve bu süre ekim yapılacak greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Rahat edeceğiniz bir kıyafet tercih etmenizi öneriyoruz.
  Saç Ekimi Operasyonu Sırasında
  Saç Ekimi Operasyonu Sırasında
  Operasyona refakatçi kabul edilmemektedir. Refakatçiler bekleme salonumuzda misafir edilmektedir. Operasyon sırasında sakız çiğnememeye, çok konuşmamaya, telefonunuzu kullanmamaya lütfen özen gösteriniz.
  Operasyon Öncesi Hazırlık
  Operasyon Öncesi Hazırlık
  Operasyona gelmeden önce duş almaya ve kişisel hijyeninize, tok karnına gelmeye, uykunuzu almış ve dinlenmiş olarak gelmeye, lütfen özen gösteriniz.
  Sıkça Sorulan Sorular

  İlk Gece

  Operasyondan sonra hastaneden ayrılırken donör bölgenize bandaj uygulanacak ve operasyon sonrası şişlik oluşmasını engellemek için bir alın bandı takıyor olacaksınız. Ekim yapılan bölgede ve donör bölgede oluşacak minik kabuklanmalar ve hafif kızarıklık 10 gün içerisinde ortadan kalkacaktır.

  1.Gün
  1.Gün
  Operasyondan sonraki gün klinikte veya otelinizde yetkili uzmanımız tarafından pansuman ve uygulanmaktadır. Pansumandan sonra donör bölgedeki bandaj çıkarılmaktadır.
  7.Gün
  7.Gün
  Operasyondan sonraki 5-7. Günde ekilen saçlar daha güçlü ve dokunma ile yerinden oynamayacak hale gelmektedir. Ekilen bölgeyi zedelemekten, tırnaklamaktan kaçınmalısınız.
  3.Gün
  3.Gün
  Size verdiğimiz özel losyon ve şampuan ile tarif edildiği şekilde saç yıkama prosedürüne başlanır. Saç yıkama prosedürü saç derisinin iyileşmesi ve oluşan kabuklanmanın giderilmesine yardımcı olmaktadır.

  Saç ekimi operasyonunun beklenen başarıyı göstermesindeki en önemli faktörlerden ikisi, işlem sonrası yapılan sıkı takip ve uygun bakımdır. Doktor gözetiminde yapılacak takibin yanı sıra içinde hastanın da dikkat etmesi gereken önemli unsurların bulunduğu yaklaşık 6 aylık süreci; günlük, haftalık ve aylık zaman dilimlerinde incelenmiş şekilde yukarıda
  bulabilirsiniz.

  1.Ay
  1.Ay
  Saç ekimi operasyonu sonrası ikinci hafta ile ikinci ayın sonlarına kadar uzanan süreç, ekilen saçların dökülme aşamasının gerçekleştiği zaman aralığıdır. Şok dökülme denilen bu süreçte saçların büyük bir kısmının ilk ayda, kalan kısmının ise 6 aylık bir zamanda döküldüğü gözlenir. İlk ayda hala hassas olan cildi yormamak adına sportif aktivitelerden uzak durulmalı, havuz ve denize girilmemeli; eğer işlem yapılan bölgelerde kaşıntı varsa kesinlikle kaşınmamalıdır
  3.Ay
  3.Ay
  Şok dökülme sürecinin ardından ilk sağlıklı saçlar, 3 ayın sonunda yavaş yavaş çıkmaya başlar. Eğer gerekiyorsa ya da hasta talep ediyorsa bu dönemde PRP, saç mezoterapisi, saç aşısı gibi işlemler uygulanabilir. Çıkmaya başladığı ilk andan 6 aya kadar ulaşan sürede saçlar doğal uzunluğuna varmaktadır. İlk 6 ayda %80 gibi yüksek bir oranda çıkmış olan saçlar 1 senenin sonunda ideal uzunluğa erişmektedir.
  Haarex Clinic

  Aklınızda soru kalmasın, tüm cevapları sizler için yazdık

  Saç ekim işleminde fiyat ve greft sayıları ön bilgi olarak maliyetler kısmında bildirilmiştir ancak ekibimiz siz değerli misafirlerimize kişinin tam durumunu online konsiltasyon yada klinik muayenesinde belirleyip en uygun fiyatı verecektir. Resimleriniz Doktor ve uzmanımız tarafından değerlendirildikten sonra, detaylı olarak uygulanacak ekim tekniği, maliyet ve uygulama süreci hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Kaşlarınızı kaldırırsanız alın çizgisini görebilirsiniz. Bu çizgiden yukarı ekim başlayacaktır. Nakil bölgesinde kas olmamalıdır. Sebebi, kas üzerine yapılan ekimler zamanla hareketli doku sebebiyle tekrar dökülecektir.

  Ekilen saç yaklaşık 1 ay sonra hafif uzar ve bir süre sonra tekrar düşer ve 3.aydan itibaren
  tüylenerek çıkmaya başlar Gözle görülür şekilde 5-6 ay sonra saçlarda büyüme olur. Bu süre, kişinin metabolizmasından farklı olabilir.

  Transplantasyon sırasında greftleri analiz edilir ve sonrasında saç yapısı ilaçları veya vitaminleri için önerilmektedir.

  Doktorlarımız ve kadrolarımız başarıyla 8.000’den fazla ameliyat gerçekleştirdi ve herhangi
  bir problem yaşamadı. Ama yine de, bir sorun olursa, doktorumuza ya da kadroya 7/24 telefon veya e-posta ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca kliniğimiziziyaret edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

  Şirketimiz yurtdışından gelen hastalardan depozito teklif etmemektedir. Randevu alın ve uçak bileti kopyanızı ve uçuş bilgilerinizi gönderin.

  HIV, hepatit gibi bulaşıcı hastalıklar operasyona engel teşkil eder. Bunun dışında, kalp rahatsızlığınız varsa, ameliyat mümkün değildir.

  Dokular uyum sağlarsa teorik olarak mümkündür ancak böyle bir işlem uygulanmaz.

  Ameliyattan önce doktorumuz HIV, HbSAG, HCV kan sayımı (CT) testini önermektedir.

  Hayır, uçak bileti misafirlerimiz tarafından rezerve edilecektir.

  × WhatsApp bilgi hattı!