Saç Ekimi

Particle element
Haarex Clinic

Saç ekim hizmetleri

Haarex clinic olarak hayalinizdeki saçları sizlere tekrar kazandırıyoruz

FUE Saç Ekimi

İstanbul ve Antalya / Türkiye’deki Haarex Clinic fue yöntemini son teknoloji ve yüksek standartlara çıkartmış ve uygun maliyetlerle bir araya getirmiştir. Saç kaybına uğrayan bütün insanlar haarex clinic ayrıcalığı ile eski doğal saçlarına kavuşabilir.

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

Günümüzde uygulanan son teknoloji Saç ekimin de kullanılan en nazik yöntemdir.Eski yöntemler ile karşılaştırılırsa daha çok konforlu ve en popüler bir yöntemdir. Kişinin dökülen saçlarının yine kendi saçları ile boş olan saçsız bölgeye nakletmenin en başarılı yoludur. FUE Foliküler Ünite Ekstrasyonu olarak adlandırılır ve mikro cerrahi operasyon sınıflarındandır. FUE Yöntemi (androgenetik alopesi) erkek tipi saç dökümlerinin sonucunda oluşan saç kayıpları yaşayan kişiler için kalıcı, estetik ve doğal görünüm sağlayan kesin ve en iyi çözümdür. Kazalar ve yanık izlerine bağlı oluşan yara izleri olan kişiler ve diğer saç hastalıkları sebepleriyle saç kayıpları yaşayan kişilere de uygulanır.

Fue yöntemi saç köklerini özel olarak tasarlanan mikromotor cihazı ile silindirik içi boş 0.5 mm yada 0.8 mm (kişinin saç kalınlığına bağlı olarak değişen) özel punch ile donör(verici) bölgeden tek tek çıkarma işlemidir. Saç ekiminde kullanılan Fue yönteminin eski yöntemlere göre farkı hızlı iyileşme süreci ve kalıcı izler bırakmamasıdır.
Sürekli teknolojik gelişiminde olan fue yöntemi kullanılan modern cihazlarla ve tekniklere
bağlı şekilde saç ekimi operasyonun kalitesini ve başarısını olumlu yönde etkilemektedir. FUE yöntemi bu gelişmelere bağlı çeşitlenmiştir bunlar;

Mikromotor (klasik fue)
DHİ Fue (Choi implanter ile saç ekimi)
Safir Fue(Safir uçla (Comfort-In — İğnesiz anestezi)
Traşsız fue (Traşsız saç ekimi)
Fue Saç Ekimine Sizi Hazırlıyoruz

Fue saç ekimi belirtildiği saç kaybı yaşayan kişilere büyük avantajlar sağlar. Saç nakli gibi bir uygulma ile ilgilenip tedavi olmak istiyorsanız,bizimle iletişime geçtikten sonra saç ekimine uygun olup olmadığınızın analizini yapılıp sizin için en uygun fue yötemi ve çeşitlerine karar veriyor ve sizin için en uygun maliyet planı hazırlıyor eksiksiz bir raporla size sunuyoruz. Raporunuz değerlendirip sizinde koşullarınız uygun ise derhal maliyet planını hazırlayacağız. Bu plan tüm saç ekimi masraflarını içermektedir. havaalanı karşılaması ,V.P.i Transferler,anadilde tercüman,5 yıldızlı otel konaklamaları, İstanbul yada Antalya kliniklerimizdeki gerekli ek muayeneleri ve tüm tedavileri içerir.

Dolayısıyla Türkiye ye yaptığınız sağlık turunda hiçbir iş ters gitmez.Baştan sona bütün organizasyonu planlıyoruz. Bu sayede soru işaretleri olmadan saç ekimi tedavinizi huzur içinde hazırlıyorsunuz. Kesinlikle gizli fue nakil maliyeti oluşmamaktadır. Diğer tüm sorularınız hakkında ve daha fazla ayrıntı için bizimle endişelenmeden irtibata geçebilirsiniz. İstanbul’daki veya Antalya’daki kliniklerimiz için fue saç ekimi sorularınız var ise lütfen bizimle irtibata geçin,tüm sorularınıza memnuniyetle size özel tavsiyeler veriyoruz.

1. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
1. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
2. Foliküler ünitelerin çıkarılması
2. Foliküler ünitelerin çıkarılması
3. Greftlerin hasat edilmesi
3. Greftlerin hasat edilmesi
4. Greftlerin implantasyonu
4. Greftlerin implantasyonu
Fue Saç Naklinde Başarı Faktörleri Nelerdir?
Deneyim
9 yıldır dünyanın saçını ekmekteyiz yüzlerce başarılı saç nakli yapmamız sebebi ile hastalarımızın beklentilerini daha iyi anlayıp, empati yaparak çözüme ulaşıyoruz. Deneyim bize hastalarımıza en uygun tedavi seçeneğini belirliyor ve Fue yöntemi en başarılı ve hatasız olarak uygulama imkanı sağlıyor
Doğal Görünüm
Mikro cerrahi bir girişim olan fue saç ekimi; hastanın saç kaybı skalası, Saç kökü kalınlığı, donör(verici bölge) alan yeterliliği analizi ile planlanıp yapılır. Modern fue tekniklerine göre saç çizgisi belirlenip ekilecek kök sayısına göre fue yöntemi belirlenir hata payı olmaksızın en başarılı sonuç ile doğal görünüm elde edilir.
Sıkça Sorulan Sorular

DHI Saç Ekimi

DHI yöntemi bazı uzmanlara göre Fue yönteminden farklı yeni bir teknik olarak belirtilse ise bu teknik Fue saç ekim yönteminin ekimin aşamasında kanal açılmadan, kesi ve şerit izi olmadan Choi Implanter iğnesi ile yapılan Saç ekimi tekniğidir. Bu teknikle dar alanlarda saç
ekimi uygulanması kolaydır. Bu nedenle Tıraşsız Saç ekimini daha başarılı durama getirmiştir.Bu sebeple DHI tekniğinin FUE tekniğinden farklı olarak görülmesindeki ana etmen Choi iğnesi Implanter kullanılarak ekim uygulamasının yapılmasıdır.

DHI Teknigi Nasıl Uygulanır?

Saç köklerinin verici alandan (donör bölge) çıkarma işlemi Fue tekniği olarak yapılır sonrasında toplanan saç kökleri ekim yapılacak alana kanal açılmadan direk hair implant olarak yapılmasıyla 2 aşamadan oluşur.Implanter olarak kullanılan Choi iğnesinin yapısı silindirik çok ince, içi boş ve ucu keskindir. Bu nedenle saç kökleri boş kanal kısmına yerleştirme yapmayı sağlar. Kullanılan iğneden dolayı bu teknik Choi metodu olarak da bilinir.

İlk olarak toplanan saç kökleri asistanlar tarafından Choi Implanter kaleminin içine dikkatli bir şekilde köklere zarar vermeden tek tek yerleştirilir ardından ekim yapması için uzmana verir.

Doktor hastanın önceki doğal saç yönlerini hesaplayıp en uygun açı ile (ortalama 40-50 derece ) Choi Implanter kalemin itme gücü özelliği ile ekimi yapar.

Bu uygulama da kullanılan Chio implanter kaleminin boyutları hastanın saç tipine,kalınlık ölçüsüne göre en uygun numaralardaki kalemler kullanılır.

DHI (direct hair implant) herkese uygunmudur?

Choi implanter kalem tekniği ilk olarak kore’deki uzmanlar tarafından keşfedilmiştir. Fakat
sonrasında yapılan araştırmalarda ilk üretilen Choi kalemler ince telli ve kıvrımlı sac köklerinin implanter ucuna yerleştirilme işleminde zarar gördüğüden ve başarısız ekim sonuçlarından dolayı herkese uygun olmadığı anlaşılmıştır. Son modern geliştirmeler ile

Choi implanter kalemler sadece kalın ve düz kökler için değil tüm genel saç tiplerine göre tasarlanarak 0.64 ve 1 mm kalınlıklar arasında çeşitlendirilmiştir. Günümüzde ise DHI tekniği teknolojik gelişimler sebebi ile en güvenilir başarı oranı yüksek ve en etkili doğallığı sağlayan teknik hale gelmiştir. Dünyada sadece Haarex clinic ve belirli birkaç merkezde uygulanan en başarılı ,doğal ve estetik açıdan tatmin edici sonuçlar sağlayan DHI tekniği saç ekimi hakkında detay bilgisi almak için bizimle iletişime geçin.

1. Tasarım aşaması
1. Tasarım aşaması
4. Foliküler ünite ekstraksiyonu
4. Foliküler ünite ekstraksiyonu
2. Lokal anestezi
2. Lokal anestezi
5. Transplantasyon
5. Transplantasyon
3. Punch insizyonu
3. Punch insizyonu
DHI Teknigi Avantajları?
Saç kökleri doku besin kaynağı dışında kalış süresi azalır ve köklerin canlı kalması oranı yükselir
Kanal açma olmadığı için kesi alanı mikro düzeydedir ve kanama riski azdır
Saç ekimi sonrası iyileşme süreci daha hızlı ve konforludur
Saç ekimi sonrası hastalar günlük yaşamlarına daha hızlı dönerler
DHI tekniği ile dar alanlarda kolay yön hesaplaması ile tıraşsız saç ekimleri daha başarılıdır.
Sıkça Sorulan Sorular

Safir FUE Saç Ekimi

Dr. Melih ve Haarex Clinic sağlık ekibi en modern teknolojik gelişimleri takip eder. Bu tekniklerin gelişimi ve hastalarının kusursuz doğallık ve estetiğe sahip olması için düzenli zaman aralıkları ile dünyanın bir çok ülkesinde konferanslara katılır ve eğitimler verir. Başarılı bir saç ekimi her zaman teknoloji takibi, en yeni tekniklere ve en son yöntemlere göre belirlenir. FUE saç ekim Tekniği zaten Comfort-In Tekniği ile ağrısız Saç ekimi duruma ulaşmış ise de Safir Fue Saç ekim tekniği hastalarımız için daha ileri sonuçlar ve daha sık ekim, doğal saç yönü 40 45 derece yön hesaplama imkanı sağlar.

Safir FUE Teknigi İle Kanal Açma Yöntemi

Geleneksel FUE tekniğinin bir parçası olan Safir kanal açma yönteminde adın da belli
olan çok değerli maden safir’den üretilen Safir Anti-bakteriyel ve keskin, pürüzsüz, sert yapıda olduğu için açılan kanallar ekim yapılan alanda daha az travma, en az doku hasarı sağlar ve enfeksiyon riski yoktur Safir bıçaklar ile daha sık kanallar açılmasına
imkan sağlar yüksek sayıda greft ekimi sonucu beklenenden daha yoğun saçlar ve Doğal görünüm olur. Çelik bıçak slite göre ekim yapılacak doku altı bölgeye daha az sıvı
enjekte edilir ve ekim sonrası baş bölgesinde ödem (şisme) en aza iner.
bıçak uçları kullanılır. Geleneksel FUE yönteminde ise çelik uçlu slit bıçaklar kullanılmaktaydı. En yeni yöntem safir kanalda köklerin ekimi yapılacak alanda daha micro kanallar açılması, ekim sonrası minimal kabuklanma sonucu iyileşme sürecini hızlandırmak amacı ile tasarlanmış safir uçlar saç ekimi sonrası hastaları yüksek konfora taşıdı.

Saç ekimi genel olarak üç aşama ile yapılır 1.olarak donör alandan köklerin toplanması 2.olarak ekim yapılacak bölgeye kanalların açılması 3.olarak yeni köklerin kanallara ekilmesidir.

Geleneksel Fue yönteminde kullanılan metal bıçak uçları ile açılan kanallar U şeklinde açılır. Fakat modern safir bıçak uçları ile açılan kanallar V şeklindedir. Safir bıçak uçlarının boyutu kök kalınlık tipine göre 0.8 mm ile 1.5 mm aralığındadır. Kesin, pürüzsüz ve sert olan bu safir bıçaklar ile açılan kanallar tam saç kökü boyutundadır birbirine yakın kök ekimi sonucu daha yoğun saç çıkışına, ekim sırasında az kanama riski ile hızlı iyileşmede mükemmel sonuçlar sağlar

Safir Bıçak Kullanılarak Yapılan Fue Ekiminin Çelik Bıçak (slit) göre Avantajları
Anti-bakteriyel ve keskin,
pürüzsüz, sert yapıda olduğu için açılan kanallar
ekim yapılan alanda daha az travma, en az doku hasarı sağlar ve enfeksiyon riski yoktur
Çelik bıçak slite
göre ekim yapılacak doku altı bölgeye daha az sıvı enjekte edilir ve ekim sonrası baş bölgesinde ödem (şisme) en aza iner.
Safir bıçaklar
Safir bıçaklar ile açılan kanal şeritleri daha micro olması ile ekim sonrası doku iyileşme süresi daha hızlıdır ve çok az kabuklanma oluşur.
Safir bıçaklar ile
daha sık kanallar açılmasına imkan sağlar yüksek sayıda greft ekimi sonucu
beklenenden daha yoğun saçlar ve Doğal görünüm olur
Safir bıçak uçları
hastanın saç kökleri ile aynı boyutta olması ile kökler kanalların
içine tam yerleşir ve saç çıkış yönleri en iyi açıyla hesaplanarak en doğal görünüm
sağlanır.

Tüm dünyada kabul görmüş Yeni Safir Perkutan saç ekimi tekniğini Haarex clinic ileri düzeye taşıyarak uzun yıllara dayanan deneyimi ve araştırma gururu haline cevirerek insanların kalite ve mükemmellik beklentileriyle birleştirmiştir.

Safir FUE Saç Naklinde Başarı Faktörleri Nelerdir?
1. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
1. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
2. Küçük parçalara bölünmesi
2. Küçük parçalara bölünmesi
3. Greftler saçlı deride yapılan küçük kesilere yerleştirilmesi
3. Greftler saçlı deride yapılan küçük kesilere yerleştirilmesi
4. 6 ay sonra sonuç
4. 6 ay sonra sonuç
Sıkça Sorulan Sorular

Ağrısız Saç Ekimi

Saç nakli yaptırmayı düşünen kişiler öncesinde muhakkak araştırma işlemleri
yaparlar. Fakat konu ile ilgili birçok bilgi toplayıp görsel resimler ve videolar izleyip
görsel olarak da birçok şey anlasalar da tam olarak operasyonun hissi konusunda
tatmin olmaz ve işlemde ağrı düzeyi nedir? Çok fazla acıyor mu? Gibi soruları
cevapsız kalır.Bu yazımızda Haarex clinic’te saç nakli yaptırmak isteyenlerin bu sorularını
cevaplayıp bütün soru işaretlerini kaldıracağız. Fakat Ağrısız saç ekimi, İğnesiz saç ekimi konusunu anlamak için ilk önce saç naklinde anestezi uygulaması hangi aşamada olduğunu ve ağrının nerede karşımıza çıktığını bilmemiz gerekir.

FUE yönteminde mikro cerrahi bir işlem olsa da temel olarak 2 alana Müdahale edilir

İlk olarak
saç köklerinin topladığı verici bölgede (donör alan) mikro motor cihazı ile saç köklerini deriden ayırma işlemi yapılır
2. Olarak
da saç köklerinin ekileceği saçsız alandaki deri altına mikro kesiler (kanallar ) açılması işlemidir

Bu iki işlem önce kesinlikle anestezi uygulama İhtiyacı vardır

COMFORT-IN Sistemi Agrısız Anestezi

Bu iki temel aşama öncesi anestezi kullanımı mecburiyeti bulunmaktadır. Comfort -In sistemi öncesi Deri altına ilkel yöntem iğne ile enjekte edilen anestezi maddesi bölgede uyuşma sağlar ve mikro müdahaleyi uygulama imkanı Verirdi. Haarex clinic tamda bu arada devreye en yeni ve teknolojik anestezi cihazı olan Comfort-In i koydu.

Bu cihaz hasta ağrı hissetmeden yüksek basınç yöntemi ile iğne kullanmadan anestezi ilacını deri altına (epidermis) sprey sistemi ile enjekte eder.

Kullanılan Comfort-In enjektörünün gövdesinde basınç üreten yay vardır. Alt ucunda ise anestezi ilacını bulunduğu kartuş bulunur. Kartuş ucundaki pistonun uç açıklığı 0.15 mm dir.

Normal lokal anestezi

İğnesiz lokal anestezi

Tepesindeki tetiğe basılınca yay basınç üretir ve kartuş içindeki maddeyi deri altına kesi ve yaralanma olmadan enjekte eder. Hasta sadece hafif bir baskı hisseder ve
bölge uyuşur.

Doğrudan cihazla uygulandığında doz ayarlaması yapılabilir. Hızlı uygulama ile erken müdahaleye izin verir. Enfeksiyon riskleri ortadan kalkar. Bu uygulama kafanın her bölgesine rahatlıkla uygulanabilir. Sertifikalı ve patentlidir.

HAAREX CLINIC Agrısız Anestezi Avantajları
İğnesizdir, yaralanma ve enfeksiyon riski yoktur.
Sertifikalı ve patentlidir
Ağrısızdır ve konforludur
Basit hızlı enjektör kullanımı sağlar.
Kafanın her bölgesinde ayarlanabilir
Kişiye uygun doz tespiti kolaydır.
Anestezi maddesi daha hızlı yayılır ve daha fazla etki süresi vardır.
Sıkça Sorulan Sorular
× WhatsApp bilgi hattı!