Hasta Rehberi

Particle element
Haarex Clinic

Süreçler hakkında bilgi alın

Haarex clinic olarak hayalinizdeki saçları sizlere tekrar kazandırıyoruz
1.Temas
1.Temas
Size mümkün olan en iyi tavsiyeyi ve kişisel bir maliyet planını sağlamak için mevcut saç yapınızın resimlerine ihtiyacımız var. Bu resimler uzmanlarımız tarafından analiz edilmektedir. Sonuç olarak, bizden ayrıntılı, bireysel ve bağlayıcı olmayan bir maliyet planıalacaksınız. Fotoğraflarınızı postayla, whatsapp veya formu kullanarak almaktan mutluluk duyuyoruz.
3.Varış Ve Otel
3.Varış Ve Otel
Uçuş onayını aldığımızda, transfer şoförünü, 4 ve 5 oteldeki konaklamanızı ve operasyonunuzu organize edeceğiz. Uçuş onayı ile uçuş saatinde değişiklik olması durumunda transfer sürücüsünü en iyi şekilde organize edebiliriz. Varışta, kişisel şoförünüz check-in için sizi otele getirecektir.
5.Mezuniyet
5.Mezuniyet
Ertesi gün bir takip muayenesi yapılacaktır. Uzmanlarımız sizin pansuman işlemini tamamlayıp sonrası için ihtiyacınız olan tüm bilgileri verecektir. Ek olarak, tedavi edilen bölgelerin bakımıyla ilgili ipuçları ve son işlem için özel bakım ürünleri alacaksınız . Daha sonra transfer şoförümüz tarafından eviniz için uçacağınıza hava limanına yönlendirileceksiniz.
2.Randevu Seçimi
2.Randevu Seçimi
Tahmini kabul ediyorsanız, istediğiniz süreyi bize bildirin. Buna dayanarak, size uygun tarihleri zorunlu olarak gönderebiliriz . Ayrıca kısa süreli randevular da mümkündür. Yukarıdaki tarihlerden biri için bize ilgili uçuş onayını gönderir göndermez, hazırlıkları tamamlayacağız ve sipariş belgelerini size göndereceğiz. Sizi yolculuğa hazırlayacağız.
4.Konaklama
4.Konaklama
Hastaneye Vardığınız gün bir kan testi yapılacaktır. HIV, sifiliz veya hepatit gibi hastalıklar üzerinde ameliyat olmadığımız için bu sizin güvenliğiniz içindir. Sonrasında uzman ile ön inceleme yapılır. Bunun yerine, saç çizginizin isteklerine ve uzmanlık yıllarının tecrübesine
göre belirlenir. Ek olarak, ön inceleme saçın genel bir analizinin yanı sıra sağlık durumunu ve yoğunluğunu da hesaplanır. Tüm ön muayene tamamlandıktan sonra bir danışma toplantısı yapılır. Bu röportajda, uzman saç naklinin tüm ayrıntılarını sizinle görüşecek, prosedürü size açıklayacak ve tahminine göre prosedürün ne kadar süreceğini size
söyleyecektir. Ameliyat genellikle 3 ila 8 saat veya daha fazla saat sürer ve bu sırada kendinizi müzik veya televizyonla rahatsız edebilirsiniz. Sıcak yemekler arasında seçim
yapabileceğiniz tedavi arasında bir mola vardır, 9 ayrı dilde bir tercüman her zaman mevcuttur, böylece hiçbir dil sorunu çıkmaz. Aynı gün asıl tedavi uygulanır. İşlem lokal anestezidir.
Sıkça Sorulan Sorular

Operasyon öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Operasyon öncesi dikkat etmeniz gerekenler

Sağlık Problemleri
Sağlık Problemleri
Saç ekimi operasyonu öncesi mevcut sağlık sorunlarınız ve kullanmakta olduğunuz ilaçlarla ilgili bizleri bilgilendiriniz. Herhangi bir sağlık problemi yaşıyorsanız lütfen operasyon öncesinde bu sorununuz ile alakalı sizi takip eden doktorunuza danışarak ve operasyon ile ilgili onayını alınız.
Operasyondan Bir Gün Önce
Operasyondan Bir Gün Önce
Alkol tüketmemeye özen gösteriniz: Operasyon sırasında kullanılan ilaçlar (lokal anestezikler) ile etkileşebileceği için en az bir gün önce alkol ya da uyuşturucu madde alımından sakınmalısınız. Sigara içmemeye özen gösteriniz: Sigara içmek, kafa derinizdeki kan akışını azaltmaktadır, damarlarınızın daralmasına ve ekilen saçın büyümesinin engellenmesine sebep olabilir. Bu sebepten ötürü operasyondan 1 gün öncesinden operasyondan sonraki 1 haftaya kadar sigara içmemeye özen gösteriniz.
İlaçlar
İlaçlar
Doktorunuzdan onay aldıktan sonra operasyondan 3 gün önce Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlarınızı almaya ara veriniz.

Operasyon günü

Operasyon öncesi dikkat etmeniz gerekenler

Operasyonda ne giymelisiniz
Operasyonda ne giymelisiniz
Operasyona düğmeli bir gömlek ya da geniş yakalı bir bluz ile gelmenizi öneriyoruz. Operasyondan sonra ekim yapılan bölgeye temastan kaçınılmalıdır. Operasyon süresi yaklaşık 8 saattir ve bu süre ekim yapılacak greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Rahat edeceğiniz bir kıyafet tercih etmenizi öneriyoruz.
Saç Ekimi Operasyonu Sırasında
Saç Ekimi Operasyonu Sırasında
Operasyona refakatçi kabul edilmemektedir. Refakatçiler bekleme salonumuzda misafir edilmektedir. Operasyon sırasında sakız çiğnememeye, çok konuşmamaya, telefonunuzu kullanmamaya lütfen özen gösteriniz.
Operasyon Öncesi Hazırlık
Operasyon Öncesi Hazırlık
Operasyona gelmeden önce duş almaya ve kişisel hijyeninize, tok karnına gelmeye, uykunuzu almış ve dinlenmiş olarak gelmeye, lütfen özen gösteriniz.
Sıkça Sorulan Sorular

İlk Gece

Operasyondan sonra hastaneden ayrılırken donör bölgenize bandaj uygulanacak ve operasyon sonrası şişlik oluşmasını engellemek için bir alın bandı takıyor olacaksınız. Ekim yapılan bölgede ve donör bölgede oluşacak minik kabuklanmalar ve hafif kızarıklık 10 gün içerisinde ortadan kalkacaktır.

1.Gün
1.Gün
Operasyondan sonraki gün klinikte veya otelinizde yetkili uzmanımız tarafından pansuman ve uygulanmaktadır. Pansumandan sonra donör bölgedeki bandaj çıkarılmaktadır.
7.Gün
7.Gün
Operasyondan sonraki 5-7. Günde ekilen saçlar daha güçlü ve dokunma ile yerinden oynamayacak hale gelmektedir. Ekilen bölgeyi zedelemekten, tırnaklamaktan kaçınmalısınız.
3.Gün
3.Gün
Size verdiğimiz özel losyon ve şampuan ile tarif edildiği şekilde saç yıkama prosedürüne başlanır. Saç yıkama prosedürü saç derisinin iyileşmesi ve oluşan kabuklanmanın giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Saç ekimi operasyonunun beklenen başarıyı göstermesindeki en önemli faktörlerden ikisi, işlem sonrası yapılan sıkı takip ve uygun bakımdır. Doktor gözetiminde yapılacak takibin yanı sıra içinde hastanın da dikkat etmesi gereken önemli unsurların bulunduğu yaklaşık 6 aylık süreci; günlük, haftalık ve aylık zaman dilimlerinde incelenmiş şekilde yukarıda
bulabilirsiniz.

1.Ay
1.Ay
Saç ekimi operasyonu sonrası ikinci hafta ile ikinci ayın sonlarına kadar uzanan süreç, ekilen saçların dökülme aşamasının gerçekleştiği zaman aralığıdır. Şok dökülme denilen bu süreçte saçların büyük bir kısmının ilk ayda, kalan kısmının ise 6 aylık bir zamanda döküldüğü gözlenir. İlk ayda hala hassas olan cildi yormamak adına sportif aktivitelerden uzak durulmalı, havuz ve denize girilmemeli; eğer işlem yapılan bölgelerde kaşıntı varsa kesinlikle kaşınmamalıdır
3.Ay
3.Ay
Şok dökülme sürecinin ardından ilk sağlıklı saçlar, 3 ayın sonunda yavaş yavaş çıkmaya başlar. Eğer gerekiyorsa ya da hasta talep ediyorsa bu dönemde PRP, saç mezoterapisi, saç aşısı gibi işlemler uygulanabilir. Çıkmaya başladığı ilk andan 6 aya kadar ulaşan sürede saçlar doğal uzunluğuna varmaktadır. İlk 6 ayda %80 gibi yüksek bir oranda çıkmış olan saçlar 1 senenin sonunda ideal uzunluğa erişmektedir.
Sıkça Sorulan Sorular
× WhatsApp bilgi hattı!