Kaş Ekimi

Particle element
Haarex Clinic

Kaş ekimi

Haarex clinic olarak hayalinizdeki saçları sizlere tekrar kazandırıyoruz

Kaş Ekimi

Kaşlar yüzümüzde çok az bir yer kaplıyor olsalar da insan yüzünün en karakteristik bölümüdür. Bakış ve mimikleri direkt olarak etkilemesi kişisel ifade ve imajın göstergesidir. Çeşitli nedenler den dökülen yada seyrelen kaşlar kişide ifade ve imaj eksikliği sonucu psikolojik sorunlara ve özgüven problemlerine neden olabilmektedir. Tamda bu arada tekrar sağlıklı ve doğal, sık eski kaş görünümü için en etkili ve Kesin sonuç veren Kaş ekimi devreye giriyor. Kaş ekimi genelde aynı bölgeden uzun süre kaş alımı yada kalıcı makyaj sebebiyle en çok bayanlar tarafından tercih edildiği bilinse de yaralanmalar, çeşitli hastalıklar sonucu seyrekleşen yada tamamen dökülen kaşlar erkeklerde de başarılı sonuçlar vermektedir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ve sakal bıyık ekiminde olduğu gibi fue yöntemi kullanılarak başın ense bölgesindeki tekli kökler 0.5- 0.6 mm Uçlar ile mikro motor kullanılarak alınır. Daha önceden kişinin isteği doğrultusunda kaşın şekli çizilerek belirtilir. Ekim alanı iğnesiz lokal anestezi ile uyuşturulur ve herhangi bir ağrı olmaz. Alınan kökler kaşların doğal çıkış açısı 20-25 derece açı ile kesinlikle kanal açılmadan saç kökü kalınlığında iğneler ile ekilir. Bu sebeple ekilen alanda sonrasında iz ve yara görümü olmaz. Kökler tamamen tekli olarak ekilmelidir.

Uygulamanın kalitesini belirleyen en önemli 3 faktör kanal açılmadan, ekim açısının 20 -25 derecede olması ve sadece tekli köklerin ekilmesidir. Daha geniş acılar ve kanal açılıp çoklu kökle yapılan ekimler köklerin dik çıkması ve çoklu köklerin doğallığı bozmasından dolayı rahatsızlık vermektedir. Kaş ekiminde 300 ile 500 kök yeterli olmaktadır. 3 saatli zaman zarfında ekim süresinde uygulanır ekilen kökler 3 ile 6 ay arasında tamamen uzar ve eski sık dolgun görünümüne ulaşır.

1. Öncesi
1. Öncesi
2. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
2. Saç Folikülleri Etrafında Punch Kesisi
3. Greftlerin implantasyonu
3. Greftlerin implantasyonu
4. Sonuç
4. Sonuç
Sıkça Sorulan Sorular
× WhatsApp bilgi hattı!